Ako prebieha stavba haly

alebo 4 týždne k novej hale krok za krokom

Zašlete dopyt, my pripravíme nezáväznú kalkuláciu, a pokiaľ sa dohodneme, v priebehu 2-4 týždňov bude vaša hala stáť.

Všetky fotografie na tejto stránke sme obstarali v roku 2012, pri montáži haly s rozmermi 20x40 metrov pre firmu Agrostroj v Pelhřimove. Publikujeme ich so zvolením klienta.

Zaujímavosťou tejto stavby je, že klient nemal k dispozícii rovný terén. Zistili sme, že výškový rozdiel v niektorých miestach dosahuje až meter. Úpravám terénu sa klient chcel vyhnúť. Aby sme zachovali vodorovnú strechu, znamenalo to halu postaviť tak, že v niektorých miestach bude vysoká 4,5 m, zatiaľ čo inde to bude 3,5 m. Vďaka tomu sme ju optimálne zapasovali do terénu.Realizácia ľahkej haly krok za krokom

1. Rozmiestnime a ukotvíme pätky

Do priestoru podľa technickej dokumentácie rozmiestnime oceľové pätky. Do zeme ich kotvíme pomocou meter dlhých oceľových klinov.

2. Pripravíme nosnú konštrukciu

Z pripravených hliníkových profilov na zemi zmontujeme nosnú konštrukciu haly. Jednotlivé “áčka” potom zdvihneme a usadíme na zakotvené oceľové pätky.

3. Konštrukciu previažeme zavetrovacími lanami

Keď je konštrukcia postavená, previažeme ju zavetrovacími lanami.

4. Natiahneme plachtu

Na hliníkové profily natiahneme plachtu. Postupujeme segment po segmente. Plachta nie je zvarený monolit, je delená na štyri až päťmetrové pruhy.

5. Všetko skontrolujeme

Postavenú halu dôkladne skontrolujeme. Jej ukotvenie, zavetrovacie laná aj plachty, aby sme sa uistili, že je všetko v najlepšom poriadku.

6. Osadíme dvere a brány

Už v priebehu prípravy nosných profilov tejto haly sme počítali s dverami a posuvnou bránou. Posuvnú bránu tvorí oceľová konštrukcia s natiahnutou PVC plachtou, ktorú ukotvíme do konštrukcie haly.

7. Hotovo

Od podpisu zmluvy ubehli štyri týždne, a klient si môže užívať nový sklad.


Od skladu strojov ku konskej jazdiarni

Hala k spokojnosti klienta niekoľko rokov slúžila svojmu účelu. Pretože do troch rokov od zakúpenia garantujeme spätný odkup haly za 50 % pôvodnej ceny, rozhodol sa nám ju klient nakoniec odpredať.

Prišli sme, halu sme rozobrali a odviezli. Klientov pozemok sme pomohli uviesť do pôvodného stavu, akoby na ňom žiadna hala nikdy nestála.

A čo s ňou bolo ďalej? V našej sekcii použitých hál si rýchlo našla nového majiteľa. Ten sa ju rozhodol využiť ako konskú jazdiareň, čo nebol problém - skladové haly a jazdiarne sa líšia len v detailoch. Pretože sú naše haly ľahko rozšíriteľné, mohol nový klient prikúpiť 10 m haly, z pôvodných 20 x 40 metrov urobiť 20 x 50 metrov, a dať hale nové využitie. Teraz prináša radosť desiatkam milovníkom koní.Radi postavíme halu aj pre vás

Kontaktujte nás so svojimi požiadavkami a poďme sa dohodnúť